Вінничанин Валерій Гаврилюк – людина з інвалідністю по зору. Він — 55-річний пенсіонер. Але Валерій не перебуває на заслуженому відпочинку, а займається активною творчою діяльністю. Він є солістом-співаком одразу трьох музичних колективів міста над Бугом. Зокрема, гурту художньої самодіяльності вінницького підприємства незрячих, народного хору «Дзвін» і нового ансамблю «Подоляни» міського Палацу мистецтв «Зоря».
— Маю вільний час і співати взагалі цікаво. Тому перебуваю одночасно в трьох гуртах. Встигаю, бо репетицій небагато. Всі ці колективи — аматорські, на громадських засадах. В хорі співакам можуть подарувати лише костюм, вишиту сорочку чи пояс. Переважно отримую лише позитивні емоції. Також інколи виступаємо в районах Вінниччини, а подорожувати і знайомитися із колегами досить цікаво, — розповів Валерій Гаврилюк.
Він розповів, що співає і сольно, і в дуеті, і залюбки солірує всім хором. Валерій каже, що для цього обирають людей із приємними і артистичними голосами. Також у соліста має бути сміливість і бажання.
— Я люблю працювати над самовдосконаленням. У незрячих України є звуковий чат в Інтернеті, де ми спілкуємося на різні теми. Там же обговорюємо й святкові концертні програми. Приміром, нещодавно було таке обговорення до Дня незалежності. Записуємо свої роботи (пісні, вірші) під фонограму і посилаємо до чату, — продовжує Валерій Гаврилюк.
Він не пише власних композицій, а полюбляє виконувати відомі твори. В першу чергу незрячому артисту подобаються авторські і народні пісні.
Валерій має й інші корисні хобі. Приміром, професійно виконує оздоровчий масаж. Раніше навіть працював масажистом в центрі реабілітації дітей з інвалідністю «Промінь».
Також вінничанин багато років займався паралімпійським спортом. Зокрема, легкою атлетикою і голболом (це гра для незрячих із м’ячем, всередині якого дзвіночок). Але гарну фізичну форму Валерій зберіг і донині. Він із молодих років і досі чудово займається на турніку. Зокрема, виконує «підйом-переворот», «задній вихід» та інші непрості елементи турнікменів.
Валерій Гаврилюк має дружню родину. Дружина Світлана — із порушеннями зору. Донька працює вчителем в школі. Є й онук Андрій.
Пресцентр Вінницької обласної організації УТОС