Учора, 30 липня, у Вінниці співробітники поліції та СБУ затримали організаторів потужної мережі збуту наркотиків. За попередньою інформацією «торговці» налагодили схему продажу у «закладках», використовуючи чат-бот для зв’язку з клієнтами. Кошти отримували на криптогаманці, а виводили їх через різні біржі. Щомісяця так вони збували в обласному центрі до 7 кг канабісу, а їхній дохід сягав 600 тис. грн., вінничани розповсюджували наркотичні засоби шляхом так званих «закладок».
Як повідомляють у відділі комунікації поліції Вінницької області, схему збуту налагодив 26-річний містянин. Серед мешканців міста зловмисник підібрав спільників віком від 24 до 39 років.
Таким чином у штаті «компанії» були адміністратори Інтернет-ресурсів, оператори, які приймали замовлення, фасувальники, які виготовляли «закладки» та розкладали їх, а потім надавали координати схованок тощо. Був ще спостерігач за «виконавцями», який, у разі необхідності, інформував про небезпеку. Така собі внутрішня безпека.
Для маскування зловмисники скуповували банківські картки у різних осіб, які надалі використовували для перерахунку коштів за наркобізнес.
Майже 100 правоохоронців провели цілу спецоперацію, щоб припинити злочинну діяльність наркоторгівців. У результаті 17 одночасних обшуків поліцейські вилучили канабіс, розфасовані та підготовлені до збуту закладки, близько 124 000 гривень, електронні ваги, мобільні телефони, ноутбук, блокноти з чорновими записами, пакувальні матеріали, банківські картки, автомобіль Infiniti та інші речові докази. Орієнтовна вартість вилученого за цінами чорного ринку складає понад мільйон гривень.
Організатору та трьом його спільникам слідчі вже повідомили про підозру. Наразі перевіряється причетність до злочину й інших осіб.
Триває розслідування кримінального провадження за ч. 2 ст. 307 КК України (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів). Санкція статті передбачає покарання до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Документування злочинної діяльності угруповання здійснювали слідчі слідчого управління та співробітники Управління боротьби з наркозлочинністю, спільно з працівниками Управління карного розшуку, кримінального аналізу та інших оперативних служб. Силову підтримку надавали спецпідрозділи «КОРД» та УСБУ у Вінницькій області. Процесуальне керівництво забезпечує Вінницька обласна прокуратура.