Автор Макс Мельник 10:35 Війна, Кримінал, Новини

Адміністратору телеграм-каналу з Хмільника повідомили про підозру у спробі «зірвати» мобілізацію

Служба безпеки викрила на Вінниччині місцевого мешканця, який займається інформаційно-підривною діяльністю, що шкодить ЗСУ. За даними слідства, ним виявився 30-річний підприємець з Хмільника Вінницької області. Чоловік сам ігнорує призов на військову службу і закликає українців ухилятися від мобілізації.

Про це повідомляє Управління СБУ у Вінницькій області та Вінницька обласна прокуратура.

«Встановлено, що фігурант створив та адміністрував Телеграм-канал, в якому дискредитував законну діяльність Збройних Сил України та інших військових формувань у період дії воєнного стану», – йдеться у повідомленні СБУ.

У прокуратурі зауважують, що навесні 2023 року підозрюваний створив та надалі адміністрував тематичну групу у Telegram, де особам призивного віку пропонувалася допомога в уникненні мобілізації та рекомендувалися заходи з перешкоджання діяльності військовослужбовців Хмільницького районного ТЦК та СП.

Зокрема, зловмисник публікував повідомлення стосовно місць здійснення представниками ТСЦ та СП мобілізаційних заходів на території регіону із оповіщення населення призивного віку.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили йому про підозру за ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період) Кримінального кодексу України.

Триває досудове розслідування. Підозрюваному загрожує до восьми років тюрми.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ у Вінницькій області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

У СБУ наголошують, що останнім часом у соціальних мережах, телеграм-каналах та інших загальнодоступних ресурсах масово шириться інформація щодо місцезнаходження та переміщення представників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

«Разом з тим, є вагомі підстави утриматись від розповсюдження таких даних, оскільки такими діями ми не лише погіршуємо мобілізаційну готовність, але підіграємо країні-агресору та створюємо низку інших загроз для безпеки держави», – зазначається у коментарі Служби.

По-перше, поширення даних щодо працівників територіальних центрів комплектування під час виконання ними заходів оповіщення військовозобов’язаних громадян призводить до розкриття форм та методів виконання завдання з призову на військову службу для захисту України.

По-друге, здебільшого за створенням та функціонуванням різноманітних Інтернет-ресурсів, де публікуються відомості про представників центрів комплектування – є росіяни, які у такий спосіб отримують розвіддані.

По-третє, за такі дії передбачена кримінальна відповідальність, поширення інформації про діяльність працівників ТЦК містить ознаки складу злочину за частиною 1 статті 114-1 Кримінального кодексу України — перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань в особливий період. Санкція частини 1 статті 114-1 Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

«Таким чином, поширюючи дані про ТЦК – ми працюємо на користь ворога, який використовуючи суспільне напруження, готовий вживати будь-яких заходів для ускладнення ситуації на лінії фронту та істотного зниження ефективності Сил оборони», – зазначається у коментарі.

Visited 49 times, 1 visit(s) today
Close Search Window