Геомагнітні бурі тривають з 19 квітня. Але з 21-го вони набудуть «нових сенсів». Про це повідомляють у Центрі прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США.
Після першої «хвилі», у суботу, 20 квітня, очікується зниження геомагнітної активності до помірного рівня.
А от далі – 21-22 квітня – знову відбудеться підвищення геомагнітної активності (червоний рівень небезпеки). Очікуються спалахи з K-індексом 5.
Чому раніше не попереджували про ці магнітні бурі? Варто пояснити, чому відбуваються такі невідповідності. Складність прогнозування космічної погоди полягає в тому, що людство не має достатньо потужних технологій, щоб зрозуміти наше Сонце. Тож воно постійно підносить нам сюрпризи у вигляді сонячних плям, спалахів, викидів, штормів та інших явищ, які трапляються раптово. Особливо це помітно зараз, коли зоря підійшла до точки своєї максимальної активності в 11-річному циклі.
Також зазначимо, що не всі спалахи однакові. Одні виявляються сильнішими, інші – слабші. Світло та електромагнітне випромінювання долітає від Сонця до Землі за 8 хвилин, але корональному викиду маси, який слідує за ними й спричиняє геомагнітні бурі, взаємодіючи з магнітним полем планети, потрібно значно більше часу – від одного до 5 днів. І вчені не знають заздалегідь, скільки точно часу їм знадобиться в кожному конкретному випадку. Найшвидші викиди можуть досягти Землі всього за 18 годин.
Крім того, не варто забувати, що Сонце надзвичайно велике, а Земля на його фоні – піщинка. Спалах може бути взагалі спрямований в геть іншу сторону й не зачепити Землю, тож навіть за наявності спалаху може не бути геомагнітної бурі.
Якими будуть 21 та 22 квітня?.. Як можна зрозуміти з вищесказаного, дані магнетометрів, зокрема датчиків у Кіруні (Швеція) вже почали фіксувати підвищення показників, які відображають інтенсивність геомагнітної бурі.