Незабаром після того, як поблизу аеродрому у кримському Джанкої пролунали вибухи, російські пабліки почали писати, що двома хвилями ракетних атак знищено склад з ракетами «Циркон», до того ж «підступно, коли пілоти спали, обстріляли аеродром».
Російські медіа, орієнтовані суто на Кремль, лише повідомили про збиття ППО українського безпілотника над територією Мордовії… У міноборони РФ не коментують потужну «бавовну» на півострові, хоча відомо, що окупаційний режим ще вночі перекрив дорогу Джанкой – Феодосія.
Військовий експерт Сергій Грабський зауважив, що «на відміну від сухопутної техніки, відновлення або постачання авіаційної техніки для Росії є системною проблемою».
«Тому знищення будь-якої кількості авіації противника працює на користь саме Силам оборони України і нашу з вами користь. Щодо того, що там знищена вертолітна техніка. Самі розумієте, наскільки це важливо: вона застосовується для нанесення штурмових тактичних ударів проти наших позицій. Тому такий удар є надзвичайно важливим», – пояснив він.
Також він звернув увагу на деталь, про яку повідомляють деякі ресурси, зокрема російські: вибухи, що прозвучали ще оголошення повітряної тривоги, говорять про те, що це може бути щось балістичне. Тобто такі удари, які завдає Росія по нас, зокрема по Харкову, по прикордонних зонах і локаціях, так само можуть бути завдані і по Росії, і по окупованій території, яку вони тимчасово контролюють, в нашому українському Криму.
Головний редактор Defenсe Express Олег Катков в ефірі Radio NV зазначив, що останні супутникові знімки від 13 березня свідчать, що на цьому летовищі базувалися не лише вертольоти К-52, Мі-28, а й штурмова авіація на кшталт літаків Су-25.
«Якщо використовувалися балістичні ракети з касетними бойовими частинами, то через те, що на джанкойський авіабазі абсолютно всі літальні апарати — і вертольоти, і літаки — знаходяться на відкритих майданчиках, то їх там можливо накрити. Знов-таки, є позитивний досвід з використанням [ракет] ATACMS і доведена ефективність. Також, якщо говорити про вторинну детонацію, то йдеться про ураження вже безпосередньо місця, де зберігалися боєприпаси, [що] також більш ніж можливо», — зазначив Катков.
Він підкреслив, що наразі дуже багато питань, якими засобами били:
«Вже є повідомлення, мовляв, це був комбінований удар із Storm Shadow і ATACMS. Причому ATACMS в останній раз використовувався доволі давно і дуже обмежено. Напевно, все ж таки, розмови про те, що передали буквально декілька ракет, були правдою, з огляду на реальність, яку ми бачимо. Тому є питання, чим саме били і який буде результат», – зауважив журналіст.
Катков додав, що супутникові знімки розставлять все по місцях, тому що «такі речі не сховаєш».
Певним чином відповідальність за успішну операцію взяли на себе в Офісі президента. Андрій Єрмак опублікував два дописи. У другому він попередив російських загарбників, що «операція «демілітаризація» у ювелірному стилі ЗСУ продовжиться до повної деокупації українських територій».
Удари по аеродрому у Джанкої були настільки разючими, що досі немає єдиної думки щодо розмірів втрат росіян.
Приміром, ТГ-канал партизан «Атеш» пише, що вдалось вразити новий комплекс С-400 «с вибухом пускової установки та суттєвими пошкодженнями інших машин». Також нібито є суттєве пошкодження командного пункту 5-го зенитного ракетного дивізиону 18-го зенитного ракетного полку 31-й дивізії ПВО 4-й армії ВКС РФ.
Російський ТГ-канал «Кремлевская Табакерка» вказує на втрату трьох вертольотів та пошкдження ще одного – два Ка-52 та два Ми-28. Також втрачено пускову установку С-300.
ТК-канал «Козаки» вказує, було знищено/пошкоджено:
— РЛС для ПУ “С-400”;
— Склад БК ЗКР “С-300/400”.
— 3х ПУ ЗРК “С-400”;
— 2х ПУ ЗРК “С-300”;
Поранено та вбито більше 90 росіян.